pl  |  en
zapachy do domu
  kosmetyki pielęgnacyjne

Jacques Fath

W 1937 r. Jacques Fath założył własny dom mody. W kwietniu 1944 r. przeniósł go na prestiżową Avenue Pierre 1er de Serbie 39 w Paryżu, gdzie tworzył niezapomniane kreacje. Dzięki olśniewającym, zmysłowym i uwodzicielskim sukniom zyskał sobie przydomek "księcia paryskiego Haute Couture"

Jacques Fath ubierał gwiazdy filmowe i arystokrację (tworzył dla Avy Gardner, Grety Garbo, Marleny Dietrich i Rity Hayworth) stanowiąc konkurencję dla Christiana Diora. Po styl w klasycznym ujęciu szło się do Diora, jednak jeśli pragnęło się osiągnąć efekt uwodzenia i zmysłowości, jedynym wyjściem był wybór kreacji Fatha. Wśród uczniów Jacquesa Fatha znalazł się m.in. Hubert de Givenchy, który później stworzył własny, rozpoznawalny styl i ubierał takie gwiazdy jak Audrey Hebpurn i Jacquelinne Kennedy.

Podczas koronacji królowej Elżbiety II wielu gości ubranych było w stroje projektu Jacquesa Fatha. Marlena Dietrich powiedziała o nim: "Jacques Fath to geniusz stylu". Legenda kina Rita Hayworth występowała w jego sukniach m.in. w filmie "Gilda". Zaprojektował on również jej suknię i wyprawę ślubną, kiedy wychodziła za księcia Alima Khana.

Jacques Fath był pierwszym europejskim projektantem mody, który zaczął eksport do Stanów Zjednoczonych, gdzie jego nazwisko rozpoznawane jest po dziś dzień.

W 1945 r. wypuścił swoją pierwszą linię perfum CHASUBLE, a dwa lata później bajeczny  IRIS GRIS, a następnie klasyczny  GREEN WATER, oba będące dziełem słynnego perfumiarza Vincenta Rouberta. W 1950 r. postanowił założyć firmę produkującą zapachy i wzbogacić ofertę o perfumy CANASTA i FATH DE FATH.

W 2006 roku, French Fashion Group, Alliance Designers, przejęła markę JACQUES FATH i zdecydowała się przywrócić jej pierwotną sławę i chwałę. Nowe kolekcje są wierne duchowi i wizji projektanta: wielkiemu wyrafinowaniu, elegancji, szczęściu, uwodzeniu i powabowi.

Zapachy zostały też przeprojektowane, by odpowiadać dzisiejszym trendom przy zachowaniu ich cennego i eleganckiego dziedzictwa.