pl  |  en
zapachy do domu
  kosmetyki pielęgnacyjne

Irissime, Jacques Fath


“Diamenty są wieczne”….

 W 1937r. Jacques Fath założył własny dom mody. W kwietniu 1944r. przeniósł go na prestiżową Avenue Pierre 1er de Serbie 39 w Paryżu, gdzie tworzył niezapomniane kreacje. Dzięki olśniewającym, zmysłowym i uwodzicielskim sukniom, Jacques Fath zyskał sobie przydomek „księcia paryskiego Haute Couture”
Jacques Fath ubierał gwiazdy filmowe i arystokrację (m.in. Gretę Garbo i Marlenę Dietrich) stanowiąc konkurencję dla Christiana Diora. Podczas koronacji królowej Elżbiety II wielu gości ubranych było w jego stroje. Legenda kina Rita Hayworth występowała w jego sukniach m.in. w filmie „Gilda”.

Opis:
Iris Gris  (Szary Irys) to legendarne perfumy Jacquesa Fatha. W jednym z wydań amerykańskiego Vougue’a, redaktor Caroline Sieber napisała artykuł o słynnych perfumach. Zapachy Jacquesa Fatha znalazły się wśród jej ulubionych, a w ich  gronie Iris Gris, o którym napisała: „uważany jest za jeden z najpiękniejszych, a jednocześnie najprostszych, perfum, które kiedykolwiek stworzono”. Zapach Irissime został wybrany na następcę Iris Gris, po tym jak jego recepturę przejął dom mody Hermès.  Irissime jest nowoczesny, kobiecy, elegancki, paryski. Jest odzwierciedleniem pewnej siebie, a zarazem delikatnej kobiety, która go nosi.

Zapach perfum:
Niezwykle wykwintny i kobiecy zapach stworzono wokół delikatnego Irysa, połączonego z aromatem innych, szlachetnych składników. Zapach jest absolutem kobiecości. Nuty głowy rozpoczynają się świeżością bergamotki, zaskakującym różowym pieprzem i delikatną wisterią.  Nuty serca są rozświetlone cennym bukietem kwiatowych aromatów. Na welonie jaki tworzy nuta Irysa, położono mieszankę Majowej Róży (absolut) i Jaśminu Sambac (absolut). W nutach bazy obecna jest delikatność i zmysłowość Piżma i Bursztynu, otulonych intensywnością Cedru. Całość tworzy ponadczasową mieszankę.

Flakon:
Przepiękny, oprószony srebrem flakon stworzony został na planie diamentu, co podkreśla niezwykłą elegancję zapachu. U jego podstawy znajduje się gwiazda, natomiast wieńczy go przejrzysta zatyczka, przewiązana fioletową wstążeczką z pastelową zapinką. Diamenty są wieczne…

KUP TERAZ 

Produkty z gamy Irissime dostępne w naszej ofercie:

Art.65050

Irissime woda perfumowana 50ml

Art.65100

Irissime woda perfumowana 100ml

Nuty głowy

Bergamotka, Różowy Pieprz, Wisteria
 

Nuty serca

Irys, Majowa Róża (absolut), Jaśmin Sambac (absolut)
 

Nuty bazy

Piżmo, Bursztyn, Cedr